Dowody osobiste w serwisie OBYWATEL.GOV.PL

Na stronie prowadzonej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pod adresem www.obywatel.gov.pl znaleźć można informacje dotyczące m.in.:

Dowód osobisty - informacja o dokumencie

Dowód osobisty to dokument, który pozwala potwierdzić Twoją tożsamość oraz polskie obywatelstwo. Każdy pełnoletni obywatel, który mieszka w Polsce, musi mieć dowód osobisty. Dodatkowo, z dowodem możesz podróżować bez paszportu między innymi do krajów Unii Europejskiej. Poniżej przedstawimy podstawowe informacje na temat dowodu osobistego.
Sprawdź, czy dowód jest unieważniony

Każdy może sprawdzić przez Internet, czy dowód osobisty jest unieważniony. Możesz sprawdzić jedynie dowody osobiste, które zostały wydane w Polsce.
Sprawdź, czy Twój dowód osobisty jest gotowy

Nowy dowód osobisty możesz odebrać w terminie 30 dni od dnia złożeniu wniosku, jednak zazwyczaj dowód jest gotowy wcześniej. W szczególnych przypadkach termin może zostać wydłużony. Poniżej dowiesz się, jak możesz sprawdzić, czy Twój dowód osobisty jest już gotowy do odbioru.
Sprawdź swoje dane w Rejestrze Dowodów Osobistych

Chcesz sprawdzić swoje dane, które znajdują się w Rejestrze Dowodów Osobistych? Chcesz potwierdzić, czy dane zawarte w państwowym rejestrze są poprawne? Dowiedz się, jak uzyskać dostęp przez internet do własnych danych.

Powrót

Ukryj komentarz

Komentarz
­

Data wytworzenia informacji: 25.03.2015 r.
Osoba odpowiedzialna za treść: Zofia Wasiewicz  (zwasiewicz@umsiechnice.pl, tel. 71/786 09 20)
Osoba odpowiedzialna za treść: Mariusz RóżnowiczMetryka dokumentu

ukryj
Tytuł dokumentu:Dowody osobiste w serwisie OBYWATEL.GOV.PL
Podmiot udostępniający informację:
Informację opublikował:Mariusz Różnowicz
Informację wytworzył:
Data na dokumencie:Brak
Data publikacji:25.03.2015 11:28