Informacja

Sprawy załatwiane w Urzędzie Miejskim w Siechnicach za pośrednictwem platformy ePUAP

Urząd Miejski w Siechnicach przyjmuje formularze złożone za pośrednictwem platformy ePUAP czyli Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej. Złożenie podpisu elektronicznego lub podpisanie formularza za pomocą profilu zaufanego sprawi, że będzie on traktowany jako podstawa do przeprowadzenia postępowania administracyjnego.

Korzystanie z Elektronicznej Skrzynki Podawczej zlokalizowanej na platformie ePUAP wymaga posiadania bezpłatnego konta użytkownika elektronicznej platformy usług administracji publicznej ePUAP.
 

Konto można założyć rejestrując się na stronie: http://epuap.gov.pl/

 

Szczegółową instrukcję znajdą Państwo pod adresem: http://epuap.gov.pl/wps/portal/E2_Pomoc

Adresy skrytek ePUAP Gminy Siechnice:

/Siechnice/skrytka

/Siechnice/SkrytkaESP

 

Punkt Potwierdzający Profil Zaufany ePUAP w Urzędzie Miejskim w Siechnicach

Z konta założonego na portalu ePUAP Obywatel wysyła wniosek o potwierdzenie profilu zaufanego. Następnym krokiem jest uwierzytelnienie Profilu w Punkcie Potwierdzającym Profil Zaufany. Obywatel musi w tej sprawie udać do dowolnego Punktu Potwierdzającego (w ciągu 14 dni od złożenia elektronicznego wniosku), gdzie Obywatel potwierdza swoje dane osobowe przed urzędnikiem, który porównuje je z wprowadzonymi do systemu. Po pozytywnej weryfikacji danych, na podstawie przedłożonego dowodu osobistego lub paszportu, konto założone na portalu ePUAP zyskuje status profilu zaufanego. 

Informujemy, że Urząd Miejski w Siechnicach pełni rolę Punktu Potwierdzającego Profil Zaufany po wypełnieniu przez obywatela formularza rejestracyjnego i założeniu bezpłatnego konta na ePUAP.

Powrót

Ukryj komentarz

Komentarz
­

Osoby odpowiedzialne za treść – Anna Borowska, Grzegorz Woźniak

Załączniki

Brak załączników w dokumencie.

Metryka dokumentu

ukryj
Tytuł dokumentu:Informacja
Podmiot udostępniający informację:
Informację opublikował:Aleksandra Chlebosz
Informację wytworzył:
Data na dokumencie:Brak
Data publikacji:01.07.2019 10:07

Rejestr zmian dokumentu

pokaż